Onkoprzestrzeń Kreatywna

dołącz do grupy na Facebook'u, polub nas na fanpage

Zapraszamy serdecznie do dołączenia do grupy Onkoprzestrzeń Kreatywna

oraz polubienia fanpagu Onkoprzestrzeni na Facebook'u

Organizatorzy dokładają wszelkich starań by zamieszczane materiały były interesujące i inspirujące. 

Grupa FB

Onkoprzestrzeń Kreatywna

>>WEJDŹ<<

Fanpage FB

Onkoprzestrzeń Kreatywna

>>WEJDŹ<<

W dniach 27.07-4.08 odbyła się kolejna edycja warsztatów w ramach projektu Onkoprzestrzeń Kreatywna. Organizatorzy zaplanowali zajęcia z fotografii i filmu,  które poprowadził prof. Tomasz Samosionek.

W warsztatach wzięli udział pacjenci onkologiczni, ich bliscy, osoby w żłobie, terapeuci i wolontariusze. Zajęcia oparte były na zadaniach indywidualnych i  w całej grupie uczestników. Warsztatom towarzyszyło dużo zabawy i przyjazna wesoła atmosfera.

W dniach 27.07-4.08 odbył się trening mindfulness, prowadzony przez dr Jolantę Berezowską. W warsztatach wzięli udział pacjenci onkologiczni, ich bliscy, osoby w żłobie, terapeuci i wolontariusze. Był to program zdrowienia pacjentów onkologicznych z wykorzystaniem treningu uważności.

W trakcie warsztatu pacjenci doświadczali:

• uważnego oddychania,

•  świadomości ciała (bodyscan),

• uważności w ruchu (łagodna joga),

• uważności myśli i emocji,

• świadomości uważnego jedzenia,

• medytacji uważności.

Celem programu było zwiększenie świadomości i uważności na stany emocjonalne i procesy mentalne, tak aby być w stanie adekwatnie reagować różne sytuacje.   

W dniach 27.07-4.08 odbyły się warsztaty emisji głosu i technik kreatywnych prowadzone przez Barbarę Wilińską, w których wzięli udział pacjenci onkologiczni, ich bliscy, terapeuci i wolontariusze. Zajęcia oparte były na zadaniach indywidualnych i  w całej grupie uczestników.  Inspiracją – poza naturą i nami samymi - było też bogactwo tradycji ludowych - pieśni, tańców, muzyki,  zabaw i instrumentów z Polski i Europy.

ONKOPRZESTRZEŃ KREATYWNA 

Zapisy na warsztaty- 27.07- 4.08  2019

plakat_onkoprzestrzeń_warsztaty_2019_NEW

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w wakacyjnych bezpłatnych warsztatach Onkoprzestrzeń Kreatywna, które odbędą się 27 lipca-4 sierpnia w Sierakowie k. Poznania w otoczeniu pięknych  jezior i lasów.

Zachęcamy szczególnie osoby młode.

 

W dniach 29.08-2.09 odbyła się kolejna edycja warsztatów w ramach projektu Onkoprzestrzeń Kreatywna. Tym razem organizatorzy zaplanowali zajęcia z choreoterapii oraz tańca tradycyjnego w których wzięli udział pacjenci onkologiczni. Warsztaty poprowadzili terapeuci tańca Zuzanna Pędzich oraz Jacek Hałas, którzy połączyli terapię z zabawą. Zajęcia oparte były na zadaniach indywidualnych, w parach, w kilkuosobowych grupach oraz w całej grupie uczestników ukierunkowane na pracę nad świadomością swojego ciała, jego możliwości, ograniczeń oraz interakcji z innymi ludźmi. Obu warsztatom towarzyszyła żywa muzyka, która pozwalała dostosować rytm spotkania do indywidualnych potrzeb. Wykonywana na oryginalnych tradycyjnych instrumentach (akordeon, bęben, skrzypce) buduje wspólną przestrzeń i tworzy z niej na czas spotkania strefę magiczną.

 

 

C0054T01.JPG

warsztaty tańca i śpiewu tradycyjnego

prowadził Jacek Hałas

C0011T01.JPG

warsztaty choreoterapii

prowadziła Zuzanna Pędzich

29 sierpień - 02 wrzesień 2018

39053839_1827035894042509_41516300725303

W ramach projektu "Onkoprzestrzeń kreatywna" zapraszamy przedstawicieli organizacji, pacjentów onkologicznych, ich bliskich, oraz wolontariuszy i terapeutów do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach choreoterapii i tańca tradycyjnego łączących terapię tańcem i ruchem, muzyką i śpiew tradycyjny z zabawą i integracją z grupą.

W zajęciach mogą brać udział osoby w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności, bowiem muzyka i taniec angażuje wszystkich pacjentów, bez względu na ich wykształcenie oraz zdolności i umiejętności muzyczne i taneczne.  Mile widziane pary. Prosimy o zabranie wygodnego obuwia.

 

Termin: 29.08-02.09.2018r. Miejsce: Hotel KAMA Park, Sieraków Wielkopolski.

 Zgłoszenia do uczestnictwa w projekcie będą przyjmowane w biurze Projektu: ul. Piękna 28/34 lok. 53, 00-547 Warszawa, pod adresem mailowym: ewa@pkopo.pl. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Wszelkie informacje na temat realizacji projektu i uczestnictwa w nim można otrzymać telefonicznie: 22 428 36 31 oraz pod adresem mailowym: ewa@pkopo.pl

Zapisy

Sieraków, warsztaty 2- 12 lipca 2018

W dniach 2- 12 lipca prowadzimy w Sierakowie warsztaty w ramach projektu Onkoprzestrzeń kreatywna. Biorą w nich udział pacjenci i przedstawiciele organizacji skupionych wokół Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

 W lipcu odbędą się warsztaty językowe oraz plastyczne. 

Sieraków 2018. Wernisaż w Kama Park

po warsztatach plastycznych i językowych

W dniach 3- 12 lipca prowadzimy w Sierakowie warsztaty w ramach projektu Onkoprzestrzeń kreatywna. Biorą w nich udział pacjenci i przedstawiciele organizacji skupionych wokół Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

 W lipcu odbędą się warsztaty językowe oraz plastyczne. 

Tematyczne warsztaty z języka angielskiego obejmują terminologie dotyczącą podróży, zwiedzania, hobby, rekreacji oraz zdrowia i rehabilitacji. Równolegle odbywać się będą warsztaty rysunku, malarstwa oraz rzeźby w glinie. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w nowych aktywnościach oraz podszkolić umiejętności artystyczne.

 Naszym projektem pragniemy zainspirować do przyjmowania aktywnej i twórczej postawy pozwalającej na przekierowanie negatywnych emocji związanych z chorobą w pozytywne działania kreatywne w różnych obszarach życia, wskazywanie na uzdrawiającą rolę kreatywności i samorozwoju poprzez różne formy zajęciowe.

warsztaty malarskie

mini wystawa na polanie

warsztaty malarskie

wernisaż w Kama Park

_DSC1668.JPG

warsztaty języka angielskiego

W dniach 3.07-5.08 odbyły się warsztaty relaksacyjne prowadzone przez Konrada Mężyńskiego, w których wzięli udział  liderzy organizacji onkologicznych.

Zajęcia relaksacyjno-wizualizacyjne miały na celu naukę wchodzenia w stan rozluźnienia

psychofizycznego.Duży nacisk został położony na przebywanie na łonie natury, chodzenie boso, przytulanie się do drzew, czerpanie energii ze słońca i powietrza.